שם
ישוב
טלפון
אימייל
פרטים
 
עיצוב מרפסת-ביצוע-תמיר ירוק ומים
עיצוב מרפסת בגינה פרטית בהרצליה .ביצוע של תמיר ירוק ומים ששילב מספר אלמנטים בגינה המרשימה  והמזמינה
עיצוב מרפסת-שילוב של חיפוי עצים
עיצוב מרפסת מעניין של עצים כמדרכים משולבים עם שבבים ומעט צמחיה
עיצוב מרפסת-ריצוף,דק וגינה יפה
עיצוב מרפסת-דוגמא יפה של שילוב של מספר אלמנטים למרפסת שלנו.ביצוע-ברגינסקי גינון

עיצוב מרפסת גן זו אומנות בפני עצמה

עיצוב מרפסת טוב נמדד על פי כמות הזמן שתבלו בה

מחבר המאמר - עופר מרק

מרפסת משתנה בין בית לבית, ולא רק בשל תנאי השטח. מרפסת טובה הוא כזו המייחסת לא פחות חשיבות לצרכי הדיירים ולאופי חייהם, שכן בסופו של יום הם אלו הנותרים לחיות איתה. 

עיצוב גינה

כל בית צריך מרפסת... גן

כיום המגמה בארץ, ובעולם כולו, היא כי גם למתגוררים בקומה העשירית במרכז תל אביב מגיע ליהנות ממרפסת גן. לכן דעו, כי גם אם אין לכם גינה רחבת ידיים, השורות הבאות רלוונטיות גם עבורכם. עיצוב המרפסת גן נעשה תוך התחשבות בשיקולים כמו כיווני האוויר במרפסת, כמות אור השמש במהלך היום, גובהה ואחרים, בנוסף לאלו הרלוונטיים גם במרפסת גן רגילה. 

עיצוב מרפסת

תורת העיצוב

ברור כי העיצוב צריך להתאים לשטח הקיים. גינה על הגג המעוצבת בקווים נקיים תעזור להגדיל שטחים קטנים, ולחילופין העמסה מיותרת של צמחיה וריהוט תקטין עוד יותר את החלל. כמו כן, מרפסת גן בצבעים בהירים וקרים, כמו כחול, תכלת, אפור וכסף תיצור תחושה של חלל גדול יותר. לעומת זאת, שימוש בצבעים כהים וחמים, ובכלל זה צבעי אדום, כתום, חום וחמרה יצרו תחושה סגורה יותר, אשר יכולה לעזור ביצירת חמימות אם המרפסת נפרשת על שטח גדול. בחירות נוספות בתהליך העיצוב  מתבססות על הכללים הנהוגים בעולם העיצוב, כמו הבחירה בסוג הריצוף, הגדר וכדומה

עיצוב מרפסת מיוחדת

מרפסת אירוח או מרפסת שרות

למרות שאין לזלזל בהחלטות העיצוביות שתוארו בחלק הקודם, השיקול העיקרי שצריך לקבוע כיצד לעצב את המרפסת היא סגנון חייכם והשימושים שאתם מייחסים לה. עיצוב מרפסת למשפחה האוהבת לארח יהיה שונה ממשפחה אשר אינה נמצאת כלל בבית והשימושים העיקריים שהם עושים במרפסת זה לצרכי עישון או קפה בבוקר. 

למשפחה הראשונה מומלץ לרצף או לחפות שטח גדול יותר מהגינה, על מנת שמרפסת הגן תשרת אותם נאמנה. על השטחים המחופים ניתן להניח ריהוט גן מבלי לחשוש מלהזיק למשטחי הדשא. בנוסף, שטחים מחופים מאפשרים ליצור פינות שימושיות בגינה לצרכים שונים כמו למשל עמדת מנגל. 

עיצוב מרפסת נעימה

איך לחפות מרפסת גן?

ישנם שלל דרכים לחפות שטחים בגינה, חלוקי נחל, אבני טוף, חצץ צבעוני, שברי חרס ועוד. אופציה נוספת העונה אמנם לשם אחר, אך משרת את אותה המטרה היא ריצוף הגינה. על כל אלה התווסף לאחרונה מוצר חדש, המציע דרך מעוצבת וחסכונית לחפות את הגינה. המולצ' הוא שמם של שבבי עץ צבעוניים, כתוצאה מתהליך מיחזור פסולת עץ. מאחר ומדובר במוצר אורגני לחלוטין, חיפוי הקרקע באמצעות המולצ' לא רק שאינו פוגע בטבע, אלא אף משמר את טיבה ומשפרה. 

חיפוי באמצעות מולצ' תורם לחיסכון של למעלה מ- 40% מתצרוכת המים המשמשת להשקיה, ואף תורם לחיסכון כללי בהוצאה השנתית לדונם גינון. החומר קל לשימוש, נעים למגע ונוח לדריכה ויתרה מכך, מגיע במגוון של צבעים לבחירה על פי טעמכם. צבעוניותו של המולצ' מבליטה גם את הצמחייה בגינתכם וגם את יתר הבחירות העיצוביות, כמו פסלים, ספסלים, ריהוט וכיוצא בזה. 

עיצוב מרפסת גג

לשבת תחת עץ הגפן

בבואכם לעצב את המרפסת שלכם, בין אם היא בגינה רחבת ידיים או בגינה קטנה וצנועה זכרו כי עיצוב נכון, ההולם את תנאי השטח ואת צרכיכם יהפוך כל מרפסת לחלקת גן עדן עבורכם.

לקריאה נוספת:

גינת גג - לכולנו מגיע בית עם גינה

גינות נוי - כשהעיצוב הוא המטרה היחידה בגינה

עיצוב גינה מא' ועד ת'- תעצרו במ' ותכירו את המולצ'

  כניסה
טלפון: 04-8412244 פקס: 04-8421475 נייד: 054-2350101 רחוב חלוצי התעשייה 53, מפרץ חיפה
 
חפשו אותנו ב-facebook www.mulch4u.co.il info@mulch4u.co.il
משו משו - אתר אינטרנט - בניית אתרים- קידום אתרים